Nejtemnější Oheň - Kapitola 1

19. října 2012 v 21:23 | překlad Kerris, korekce Hanulla |  Nejtemnější oheň (0,5#)


Každý den po stovky let bohyně navštěvovala peklo a každý den se Geryon díval ze své pozice, touha spalovala jeho krev víc, než plameny zatracení, které navždy patřily k jeho místu. Neměl ji sledovat, když poprvé přišla a měl mít svůj pohled sklopený k zemi. Byl otrokem démonů, zplozenců zla a ona byla bohyní, stvořenou světlem.
Nemůžu ji mít, pomyslel si, ruce zatínající v pěst. Bez ohledu na to, jak moc si přál opak. Tato… posedlost je zbytečná a nepřinesla mu nic, jen zoufalství. Nepotřeboval další zoufalství.


A přesto, tentokrát z ní nespouštěl oči, když proplouvala pustou jeskyní, prsty přejíždějícími po zubatých kamenech, které oddělovaly podzemí od podsvětí. Zlaté kudrlinky jí stékaly elegantně na záda a rámovaly obličej tak dokonalý, tak krásný, že se jí ani Afrodita nemohla rovnat. Oči podobné hvězdám měla zúžené, její tváře z hladkého alabastru zrůžovělé.
"Stěna je prasklá," řekla, její hlas zněl jako píseň uprostřed syčení nedalekého plamene.
Zavrtěl hlavou, jistý si tím, že si její slova jen představuje. Po všechna ta staletí spolu nikdy nepromluvili, nikdy se neodchýlili od své rutiny. Jako strážce pekla zajišťoval, aby brána zůstala uzavřená a duchové zůstali uvěznění vevnitř. Tak nikdo a nic nemohlo uniknout - a pokud se o to něco pokusilo, on byl trestajícím. A ona jako bohyně útlaku upevňovala fyzickou bariéru jediným dotekem.
Ticho nikdy nebylo prolomeno.
Nejistota zatemnila její rysy. "Nemáš mi k tomu co říct?"
O chvilku později stála před ním, ačkoliv ji neviděl pohybovat se. Vůně zimolezu náhle přehlušila pach síry a hořícího masa. Zhluboka se nadechl, přivírajíc oči v extázi. Oh, kdyby jen zůstala a už nikdy se nepohnula…
"Strážce," naléhala.
"Bohyně." Postupně donutil svá víčka, aby se otevřela, pomalu odhalující její zářivou krásu. Zblízka nebyla tak dokonalá, jak si myslel. Byla ještě lepší. Hrstka pih byla sladce rozesetá na drobném nosíku a z jejího polovičního úsměvu vykukovaly dolíčky. Nádhera.
Co si o mně myslí? Přemýšlel.
Nejspíš ho považovala za monstrum, odporné a deformované. Ale i kdyby to tak bylo, nedávala to najevo. V těch očí hvězdné oblohy spočívala jen zvědavost. Zvědavost na zeď, tušil, ne na něj. I když býval člověkem, ženy s ním už v té době nechtěly nic mít. Někdy uvažoval nad tím, že se nakazil už při narození.
"Ty trhliny tam včera nebyly," řekla. "Co způsobilo takovou škodu?"
"Horda Démoních Lordů se každý den pozvedne z jámy a bojují, aby se vymanili. Jsou unavení ze svého vězení a chtějí být volní, aby mohli mučit lidi."
"Máš jejich jména?"
Přikývl. "Násilí. Smrt. Lži. Pochybnosti. Utrpení. Mám pokračovat?"
"Ne," řekla tiše. "Chápu. Ti nejhorší z nejhorších."
"Ano. Koušou a drápou z druhé strany, zoufale se snaží vniknout do světa smrtelníků."
"Dobře, zastav je." To byl povel, protkaný silnou prosbou.
V tomto okamžiku by se vzdal i toho posledního kousku lidskosti, jen aby udělal to, co si přála. Cokoliv, aby zůstala tam, kde byla a on se dál mohl nadechovat její sladké vůně. "Mám zakázáno opustit svou pozici, stejně jako mám zakázáno otevřít bránu z jakéhokoliv jiného důvodu, než zavřít dalšího z nich uvnitř. Obávám se, že nemůžu splnit tvůj požadavek."
Vyklouzl z ní povzdech. "Vždy děláš to, co ti řeknou?"
"Vždy." Jednou bojoval proti neviditelné vazbě, která ho sužovala. Jen jednou, ale už tu chybu neudělá. Boj byl jako kdyby přizval bolest a utrpení - ne k sobě, ale k ostatním. Nevinní lidé, podobající se jeho matce, otci a bratrům sem byli přeneseni a mučeni přímo před ním. Výkřiky… ah, ty výkřiky. Kdyby se v něm nehromadila bolest a utrpení, nestaral by se o to. Smál by se a bojoval by ještě víc. Ale Lucifer, bratr Háda a princ Démonů věděl přesně, jak udeřit, aby si zajistil požadované výsledky.
"Čekala jsem něco jiného. Jsi bojovník, tak silný a sebejistý."
Ano, byl bojovník. Ale byl také otrokem. "Je mi líto."
"Zaplatím ti, abys mi pomohl," trvala bohyně na svém. "Pověz svou cenu. Ať toužíš po čemkoliv, bude to tvé."


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anji Anji | Web | 19. října 2012 v 21:34 | Reagovat

Dál dál dál :) Díky :) Vypadá to dobře

2 Soňa Soňa | 22. října 2012 v 9:57 | Reagovat

Wow,tak to se mi líbí :-)Krásné stránky :-)

3 Rebisek Rebisek | Web | 4. listopadu 2012 v 19:44 | Reagovat

No teda, začátek dobrý :D :D Velmi rafonovaný. Zatím jsem se nic moc nedozvěděla, ale vzbudilo to mou zvědavost co dál... ikdyž to si bude přát je nasnadě :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama